Już pierwsze momenty życia dziecka to czas, w którym specjalista może skutecznie ocenić jego umiejętności związane z pobieraniem pokarmu – z piersi/butelki. Dzięki udziałowi w szkoleniu rozpoznasz, zareagujesz, a także zapobiegniesz wielu problemom z karmieniem piersią, butelką i ich odległym konsekwencjom chociażby logopedycznym czy ortodontycznym. Będziesz specjalistką, która z sukcesem pomaga rodzicom i ich dzieciom na tym wrażliwym etapie ich mlecznej drogi.

Instruktor szkolenia:
zielony dr Marzena Machoś – logopeda, specjalistka wczesnej logopedii klinicznej. Marzena Machoś jest zwolennikiem holistycznego podejścia do procesu terapii dziecka niemówiącego. Szkolenie prezentuję strategię wyrosłą na gruncie wieloletnich doświadczeń w pracy z dziećmi z problemami w komunikowaniu się. Warsztatowa prezentacja budowania fundamentalnych zachowań komunikacyjnych u dziecka stanowi podejście eklektyczne, którego bazą jest normatywny rozwój funkcji poznawczych zdrowego dziecka. Niewątpliwą zaletą prezentowanego podejścia jest stosowanie w czasie terapii przedmiotów codziennego użytku. Dr Machoś jest autorką licznych artykułów, Kart Diagnozy Neurologopedycznej Niemowlęcia, programu stymulacji komunikacji dla małych dzieci, autorką pierwszego polskojęzycznego programu z zakresu dogoterapii i komunikacji, Kart obserwacji bazowych umiejętności komunikacyjnych i poradników Od zabawy do mówienia i Dla oczka i uszka, pierwsze dźwięki maluszka. Wykładowca na studiach podyplomowych na kilku uczelniach wyższych.
dr Danka Kozłowska-Rup  od 17 lat pracuję z noworodkami i ich mamami, między innymi na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka, jako certyfikowana doradczyni laktacyjna (CDL) i Międzynarodowa Dyplomowana Konsultantka Laktacyjna (IBCLC). Droga, którą przeszłam, pokazała mi piękno pracy z mamą i dzieckiem, ale też wskazała braki. Mimo ciągłego dokształcania w szeroko pojętej działce „położniczej” i laktacyjnej postanowiłam uzupełnić swoją wiedzę o tak trudno dostępne dla położnych umiejętności logopedyczne.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy:
zielony logopedów
zielony neurologopedów
zielony fizjoterapeutów
zielony położnych
zielony pielęgniarek
zielony edukatorów laktacyjnych
zielony douli
zielony neonatologów
zielony pediatrów
zielony lekarzy pracujących z noworodkami i niemowlętami

  Ramowy Program Szkolenia
1.    Wprowadzenie do oceny funkcjonalnej niemowląt
zielony pozycje spoczynkowe aparatu oralnego
zielony (EBM przegląd badań)
zielony próba Martinelli
2.     Odruchowa reakcja ssania
zielony Breastcrowling jako pierwsze karmienie - 9 behawioralnych momentów prowadzących do piersi
zielony Neuroanatomia ssania
zielony NNS i NS
zielony Badanie podstawowych odruchowych reakcji oralnych i ssania na palcu (próba określenia wzorca motorycznego i kompensacji, cupping, praca warg, siła, szczelność i rytm NNS)
3.     Obserwacja noworodka przy piersi i w trakcie karmienia butelką
zielony pozycja matki i dziecka przy karmieniu piersią lub taty/mamy i dziecka przy karmieniu butelką
zielony przystawienie
zielony wsparcie
zielony przegląd butelek, dobór butelki do dziecka
4.    Smoczek i butelka – vademecum
zielony Smoczek – przegląd badań
zielony Smoczek – co powinno zwrócić uwagę specjalisty

Termin: 17.03.2024, miejsce: Katowice
Cena: 850 zł

Regulamin: regulamin szkoleń

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Pierś, smoczek, butelka. Podstawy oceny i wsparcia ssania u noworodków i niemowląt – vademecum specjalisty  pracującego z mamą karmiącą i dzieckiem