Webinar poprowadzi:
zielony Anna Maria Pekacka-Egli jest lingwistą klinicznym i prowadzi zespół logopedów w Zuryskich Centrach Rehabilitacji, Klinika Wald (Zürcher RehaZentren, Klinik Wald). Specjalizuje się w dziedzinie dysfagiologii klinicznej, tracheotomii, laryngektomii oraz posiada szerokie doświadczenie w pracy z pacjentami cierpiącymi na dysfagię zarówno na oddziałach intensywnej terapii, o. neurorehabilitacji, o. wczesnej rehabilitacji, o. geriatrycznych, o. pediatrycznych i o. otolaryngologicznych, jak również w obszarze opieki ambulatoryjnej. Od 2012 roku wykonuje aparatywną diagnostyke dysfagii (m.in. FEES , VFSS). Współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi partnerami przemysłowymi oraz badawczymi. Jest autorką licznych artykułów oraz szkoleń o tematyce logopedycznej. Zaangażowana w edukację i nauczanie jako wykładowca w szwajcarskich i polskich kolegiach uniwersyteckich (m.in. Hochschule für Heilpädagogik w  Zurychu; Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), uczestniczy również w nauczaniu podyplomowym. Członek zarzadu Szwajcarskiego Towarzystwa Dysfagii oraz Europejskiego Towarzystwa Dysfagii. Doktorantka na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ramowy Program Szkolenia:
1.    Covid 19 – co do teraz wiemy?
2.    Przebieg choroby
3.    Konsekwencje choroby:
zielony problemy oddechowe
zielony tracheostomia
zielony komplikacje w krtanii i drogach oddechowych
zielony miopatie, atrofie, osłabienie fizyczne
zielony komplikacje neurologiczne
zielony trudności poznawcze i komunikacyjne
4.    Logopeda: kiedy zaczynamy?
5.    Możliwe objawy i przykładowe interwencje:
zielony problemy z dolnymi i górnymi drogami oddechowymi
zielony problemy z głosem: dysfonia
zielony problemy z połykaniem: dysfagia
zielony problemy kognitywno-komunikacyjne
6.    Aspekt socjalny
7.    Higiena

Termin: 02.03.2021, godzina 20.00 – 22.00
Cena webinaru: 129 zł
Pobierz Regulamin Kursów

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia - Covid 19 - rehabilitacja logopedyczna ONLINE