Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka Fundacja In Corpore wspólnie z Centrum In Corpore zorganizowała nieodpłatne konsultacje wielospecjalistyczne dla dzieci urodzonych przedwcześnie.

Konsultacje odbyły się w sobotę, 19 listopada, w siedzibie Centrum w Katowicach przy ul. Bażantów 2.

Z zaproszenia skorzystało 26 dzieci. Mogły one skorzystać z wizyty u neurologa dziecięcego, audiologa dziecięcego, miały też możliwość wykonania badań słuchu. Największym zainteresowaniem, obok badań lekarskich, cieszyły się konsultacje z logopedą, fizjoterapeutą, psychologiem oraz terapeutą integracji sensorycznej. U kilkorga dzieci został także wykonany test uwagi słuchowej.

Mamy czekające ze swoimi pociechami na konsultacje umilały sobie czas oglądaniem ślicznych ubranek dziecięcych ze sklepu limonki.com.pl.

W ramach obchodów Dnia Wcześniaka Fundacja In Corpore zorganizowała również konferencję pod hasłem " Wczesna interwencja specjalistyczna gwarancją optymalnego rozwoju dziecka". Relację z tej konferencji można przeczytać na stronie Fundacji.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za przybycie.