W 2005 r. Integracja Bilateralna była tematem szkoleń prowadzonych na terenie Wielkiej Brytanii i w Dublinie (Irlandia), a także prezentowana była na szeregu konferencji państwowych i międzynarodowych. Od roku 2007 zaczęła wzbudzać zainteresowanie na całym świecie. Opracowanie i zebranie „Programu Integracji Bilateralnej dla Szkół” jest najnowszą zdobyczą trwającego projektu rozwoju Integracji Bilateralnej. W procesie uczenia się nasze ciała wymagają jakiejś formy ruchu, aby zaprezentować w jaki sposób mózg przetworzył daną sytuację. Czytanie wymaga płynnych ruchów gałek ocznych, do pisania potrzebna jest współpraca ręki i oczu, a w przypadku mowy niezbędna jest precyzyjna artykulacja i zgranie w czasie naszego oddechu, języka, ust i mięśni żwaczowych do tworzenia magii komunikacji werbalnej. Wielu dzieciom sprawność ruchowa nie pozwala na umiejętne przekazanie ciałem procesów myślowych.
W trakcie szkolenia uczestnicy znajdą odpowiedź na pytanie czym jest bilateralna integracja oraz jaka jest etiologia problemów.  Celem szkolenia jest zapoznanie z występującymi symptomami i diagnostyką bilateralnej integracji, programem ćwiczeń i zajęciami praktycznymi

Osoby kończące szkolenie otrzymują certyfikat terapeuty bilateralnej integracji, potwierdzony otrzymaną z licencją z Wielkiej Brytanii

 Instruktor kursu:
zielony Martin Rychetsky – terapeuta pracujący z dziećmi z problemami w nauce,  terapeuta metody bilateralnej integracji – program terapeutyczny, trener metody bilateralnej integracji, superwizor  metody indywidualnej stymulacji słuchu JIAS, Certyfikowany Specjalista  Autyzmu ( Niemcy 2014) – prestiżowy kurs kształcący specjalistów w zakresie diagnozy
i terapii autyzmu. Obecnie prowadzi Rychetsky Optical.

zielony Katarzyna Rychetsky - pedagog korekcyjny i wczesnoszkolny, terapeuta. National Director For Poland  metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena– IAS , terapeutka Bilateralnej Integracji i trenerka tej metody. Organizuję szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe dla pedagogów, terapeutów oraz nauczycieli. Obecnie prowadzi Centrum Metody Johansen - IAS i Centrum Wspomagania Rozwoju Dobry Start. Przez wiele lat była pracownikiem Prywatnej Kliniki Lekarskiej w Niemczech. Pracowałam także w Akademii Medycznej w Warszawie i w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie.

zielony Tomasz Śliwowski – absolwent wydziału filologii angielskiej UW, doktorant w Instytucie Anglistyki UW, wieloletni tłumacz oraz konsultant merytoryczny szkoleń i publikacji z zakresu terapii neurorozwojowych, terapeuta Bilateralnej Integracji, terapeuta neurorozwoju wg metody INPP, terapeuta metody indywidualnej stymulacji słuchu Johansen IAS.

 Do udział w szkoleniu zapraszamy:
zielony  nauczycieli
zielony  terapeutów metody SI, Tomatisa, Johansena itp.
zielony  pedagogów i pedagogów specjalnych
zielony  logopedów i neurologopedów
zielony  psychologów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi
zielony  fizjoterapeutów
zielony  terapeutów metody SI, Tomatisa, Johansena itp.

 Ramowy program szkolenia:
zielony  Podstawy neurologiczne
zielony  Czym są zaburzenia bilateralnej integracji
zielony  Etiologia
zielony  Diagnoza – zapoznanie z występującymi   objawami i ich diagnostyką
zielony  Zajęcia praktyczne , ćwiczenia technik bilateralnej integracji i układanie programu terapii
zielony  Postępowanie terapeutyczne:
a) w domu,
b) w szkole,

Bilateralna Integracja - program terapeutyczny (32h):
zielony bardzo duża ilość ćwiczeń (około 400) pozwalająca na indywidualne podejście do pacjenta
zielony uczestnik może pracować indywidualnie i grupowo
zielony każdy sam układa program terapii w oparciu o wskazówki z kursu
zielony terapeuta ma obowiązek uczestniczyć po roku w dwudniowej superwizji (jej cena waha się w zależności od liczby uczestników), która jest dalszym etapem szkolenia i daje możliwość poznania jeszcze większej ilości ćwiczeń  i zapoznaniem się  z najnowszymi badaniami oraz wiadomościami na tematy związane z bilateralną integracją ( np. na temat mózgu)
zielony prawo do wykonywania pełnej diagnozy i pisania raportów z oceny procesów ruchowych
zielony uczestnik dostaje certyfikat i zostaje terapeutą BI
zielony ma prawo posługiwać się logo BI
zielony możliwość dalszego rozwoju np zdobycie tytułu trenera programu szkolnego ( trener może prowadzić szkolenia - program szkolny) lub ukończenie BMT ( program przeznaczony do pracy w ramach wychowania fizycznego kiedy będzie już w Polsce)
zielony każda osoba która jest certyfikowanym terapeutą ma prawo być na stronie Akademii Bilateralnej Integracji ( ruszy na jesieni)

Termin: 09.10.2024 teoria online, 11-13.10.2024 zajęcia praktyczne stacjonarne, miejsce: Katowice

W związku z pandemią covid-19, jeśli nie będzie możliwości realizacji szkoleń stacjonarne szkolenie zostanie zrealizowane w formie online.

Cena: 2800 zł

Regulamin: regulamin szkoleń

Zapisy poprzez: formularz zgłoszeniowy Bilateralna Integracja – program terapeutyczny (32h)