Jelita to nasz drugi mózg. Miejsce jamy brzusznej i klatki piersiowej to CENTRUM w którym zachodzi szereg procesów: trawienia, wchłaniania, odżywienia, filtrowania, oczyszczania organizmu. Miejsce w którym generuje się główne napięcie mięśniowe, regulujące pracę kończyn górnych i dolnych. Sprawnie działająca powięź tych obszarów gwarantuje u dziecka i dorosłego najbardziej optymalne warunki fizyczne i biochemiczne wpływające na homeostazę organizmu. Obecnie trend cywilizacyjny zmienia w sposób istotny ten obszar nieuchronnie prowadząc do dysbalansu, w skutek czego układ hormonalny ulega rozchwianiu, obserwujemy problemy z wchłanianiem oraz wypróżnianiem, zaczynamy się źle czuć fizycznie i psychicznie.

Dlatego podczas webinaru dowiesz się:
zielony Jak funkcjonuje jama brzuszna i klatka piersiowa (biomechanika)?
zielony Co to jest powięź i jak funkcjonuje?
zielony Jakie mechanizmy usprawniają prawidłowe napięcie Centrum?
zielony Nauczysz się jak wykonywać masaż wisceralny udrażniający działanie Centrum.
zielony Nauczysz się jak rozluźniać ćwiczeniami i chwytami manualnymi klatkę piersiową.
zielony Jak zapobiegać codziennym nieprawidłowym napięciom tej okolicy ciała
Webinar tym razem nie tylko dla terapeutów dziecięcych i rodziców, lecz każdego z NAS!

Webinar poprowadzi:
zielony Ewa Bartelmus - magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki i dietetyki. Doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki- AWF Katowice, Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie  Warszawa- Centrum SI. Centrum dydaktyczno-metodyczne InCorpore w Katowicach. Dyplomowany terapeuta z zakresu terapii: neurorozwojowych, SI, psychoterapii, czaszkowo-krzyżowej, masażu oraz kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Prowadząca Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej przy Szpitalu Ogólnym im. dr Edmunda Wojtyły w Bielsku-Białej. Wykładowca bielskiej Szkoły Rodzenia. Konsultant oddziału ginekologiczno-położniczego w zakresie diagnostyki i usprawniania psychoruchowego kobiet w ciąży, po porodzie oraz noworodków. Prezes Fundacji Metasensoria, która wspiera dzieci oraz młodzież z problemami z zakresu integracji sensorycznej oraz realizuje programy edukacyjne wspierające zdolną młodzież. Autorka 20 publikacji polskich i zagranicznych w czasopismach, w periodykach branżowych związanych z fizjoterapią (m.in. w „Rehabilitacji w Praktyce”), poświęconych terapii kobiet w ciąży, połogu, pielęgnacji i masażu niemowląt.
Prowadząca prywatną akredytowaną placówkę szkoleniową dla fizjoterapeutów i masażystów oraz prywatną praktykę terapeutyczną „Bartmaj” w Bielsku-Białej. Mama Bartka i Mai,  pracująca z małymi pacjentami. Swoje życie i pracę traktuje jako przepiękną podróżą w głąb małego człowieka podczas której odkrywa siebie jako matka i terapeuta.

Cena webinaru: 149 zł (lub 129 zł dla osób, które uczestniczyły w 3 webinarach prowadzonych przez E. Bartelmus)
Termin webinaru: 15.02.2021, godzina: 19.00-21.30
Miejsce: platforma clikmeeitng

Pobierz Regulamin Kursów

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Masaż wisceralny, techniki manualne i ćwiczenia regulujące pracę miednicy i klatki piersiowej - Online