„Jesteś Tym co Jesz „ w obecnej dobie to powiedzenie ma jeszcze głębsze znaczenie. Rozwój nauk o żywieniu, chorobach wynikających z nieprawidłowej diety oraz zaburzenia odżywiania coraz częściej są tematem sympozjów naukowych i rozmów, które toczymy w naszych gabinetach i domach. Teoretycznie wiemy co i jak jeść, lecz w czasie pojawienia się coraz to nowszych badań, doniesień, mody tracimy tą pewność. Tym bardziej, że zmierzamy się codziennie z: przyzwyczajeniami, preferencjami, nietolerancjami. To już znacznie utrudnia wprowadzenie zmian.

Webinar poprowadzi:
zielony Ewa Bartelmus - magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki i dietetyki. Doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki- AWF Katowice, Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie  Warszawa- Centrum SI. Centrum dydaktyczno-metodyczne InCorpore w Katowicach. Dyplomowany terapeuta z zakresu terapii: neurorozwojowych, SI, psychoterapii, czaszkowo-krzyżowej, masażu oraz kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Prowadząca Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej przy Szpitalu Ogólnym im. dr Edmunda Wojtyły w Bielsku-Białej. Wykładowca bielskiej Szkoły Rodzenia. Konsultant oddziału ginekologiczno-położniczego w zakresie diagnostyki i usprawniania psychoruchowego kobiet w ciąży, po porodzie oraz noworodków. Prezes Fundacji Metasensoria, która wspiera dzieci oraz młodzież z problemami z zakresu integracji sensorycznej oraz realizuje programy edukacyjne wspierające zdolną młodzież. Autorka 20 publikacji polskich i zagranicznych w czasopismach, w periodykach branżowych związanych z fizjoterapią (m.in. w „Rehabilitacji w Praktyce”), poświęconych terapii kobiet w ciąży, połogu, pielęgnacji i masażu niemowląt.
Prowadząca prywatną akredytowaną placówkę szkoleniową dla fizjoterapeutów i masażystów oraz prywatną praktykę terapeutyczną „Bartmaj” w Bielsku-Białej. Mama Bartka i Mai,  pracująca z małymi pacjentami. Swoje życie i pracę traktuje jako przepiękną podróżą w głąb małego człowieka podczas której odkrywa siebie jako matka i terapeuta.

Podczas webinaru zostaną poruszone takie kwestie jak:
1.  Co to jest norma żywienia dla dzieci w różnym wieku?
2.  Rola składników odżywczych w budowaniu potencjału ciała i intelektu.
3.  Normy kaloryczne i konsekwencje ich nie przestrzegania.
4.  Neuroprzekaźniki i substraty odżywcze, które są niezbędne do ich powstawania.
5.  Rodzaj systemu żywieniowego w zależności od wieku i funkcjonowania dziecka.
6.  Niezbędne produkty, które dziecko powinno spożywać w ramach zachowania homeostazy organizmu.
7.  Jak postępować z dzieckiem wykazującym nietolerancje pokarmowe lub wybiórczość pokarmową?
8.  Suplementacja - czy w przypadku dzieci to dobre rozwiązanie? a jeśli tak to jaka?

Cena webinaru: 149 zł (lub 129 zł dla osób, które uczestniczyły w 3 webinarach prowadzonych przez E. Bartelmus)
Termin webinaru: 16.12.2020, godzina: 19.00-21.30
Miejsce: platforma clikmeeitng

Pobierz Regulamin Kursów

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Żywienie dzieci w różnym wieku w aspekcie optymalnej pracy centralnego i obwodowego układu nerwowego - ONLINE