Homeostaza organizmu to podstawa prawidłowego funkcjonowania fizycznego oraz psychicznego. Dotyczy parametrów biochemicznych i nie tylko. W świecie pełnym bodźców, wyzwań, stresu wydaje się organizm dziecka zatracać naturalny mechanizm samoregulacji i wyciszenia, a tym samym zaburza się biochemia ciała i mózgu.

Podczas webinaru dowiesz się:
zielony Jak funkcjonują fale mózgowe dziecka w różnym wieku i podczas różnych aktywności fizycznych, intelektualnych i emocjonalnych.
zielony Nauczysz się obserwować kiedy dziecko przejawia mechanizmy desregulacji na poziomie ciała i emocji.
zielony Nauczysz się jak poprzez: masaż, ćwiczenia, techniki manualne, regulować napięcie emocjonalne i pogłębiać więź z dzieckiem.

Webinar skierowany jest do terapeutów pracujących z dziećmi, jak również rodziców, którzy napotykają często na rozchwiane napięcie emocjonalne swojego dziecka.

Webinar poprowadzi:
zielony Ewa Bartelmus - magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki i dietetyki. Doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki- AWF Katowice, Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie  Warszawa- Centrum SI. Centrum dydaktyczno-metodyczne InCorpore w Katowicach. Dyplomowany terapeuta z zakresu terapii: neurorozwojowych, SI, psychoterapii, czaszkowo-krzyżowej, masażu oraz kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Prowadząca Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej przy Szpitalu Ogólnym im. dr Edmunda Wojtyły w Bielsku-Białej. Wykładowca bielskiej Szkoły Rodzenia. Konsultant oddziału ginekologiczno-położniczego w zakresie diagnostyki i usprawniania psychoruchowego kobiet w ciąży, po porodzie oraz noworodków. Prezes Fundacji Metasensoria, która wspiera dzieci oraz młodzież z problemami z zakresu integracji sensorycznej oraz realizuje programy edukacyjne wspierające zdolną młodzież. Autorka 20 publikacji polskich i zagranicznych w czasopismach, w periodykach branżowych związanych z fizjoterapią (m.in. w „Rehabilitacji w Praktyce”), poświęconych terapii kobiet w ciąży, połogu, pielęgnacji i masażu niemowląt.
Prowadząca prywatną akredytowaną placówkę szkoleniową dla fizjoterapeutów i masażystów oraz prywatną praktykę terapeutyczną „Bartmaj” w Bielsku-Białej. Mama Bartka i Mai,  pracująca z małymi pacjentami. Swoje życie i pracę traktuje jako przepiękną podróżą w głąb małego człowieka podczas której odkrywa siebie jako matka i terapeuta.

Cena webinaru: 149 zł (lub 129 zł dla osób, które uczestniczyły w 3 webinarach prowadzonych przez E. Bartelmus)
Termin webinaru: 8.02.2021, godzina: 19.00-21.30
Miejsce: platforma clikmeeitng

Pobierz Regulamin Kursów

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Regulacja napięcia emocjonalnego dziecka poprzez: masaż, ćwiczenia i techniki manualne - ONLINE