Diagnostyka obrazowa stawu kolanowego w praktyce fizjoterapeuty  jest niezbędnym elementem dla każdego fizjoterapeuty specjalizującego się w chorobach stawu kolanowego w odniesieniu do poznania problemu oraz jego zaawansowania. Jest to ważne w odniesieniu do procesu diagnostycznego,  a co za tym idzie terapeutycznego, stopnia jego implementacji, a także dynamiki  jak i finalnej jego oceny. Posiadanie wiedzy klinicznej pacjenta oraz diagnostycznej stanowi holistyczne i obecnie, w dobie cyfryzacji, jedyne podejście do problemu właściwego leczenia pacjenta i jego  optymalizacji.

Wykład poprowadzi:

zielony Dominik Sieroń - lekarz, ekonomista doktor nauk medycznych. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, studia ekonomiczne z zakresu public relations na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz menedżerskie z zakresu zarzadzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował również medycynę na Christian-Albrechts-Medical University Kiel w Niemczech. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny medycyny. Twórca podręcznika z zakresu diagnostyki obrazowej skierowanego do fizjoterapeutów i rehabilitantów. Redaktor i autor książki pt.: ”Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness “. Pracował i praktykował na wielu uniwersytetach medycznych m.in.   Carl Gustav Carus University Hospital Dresden, The University of Aberdeen, Medical University of Graz, Medical Ruhr-University Bochum. Obecnie pracuje w szpitalu Tifenau Uniwersytetu Medycznego w Bernie w Szwajcarii  zajmując się na co dzień diagnostyką obrazową i radiologią interwencyjną oraz prowadzi zajęcia ze studentami.

Termin: 25 sierpnia 2020 o godzinie 16.00, online
Cena kursu: bezpłatny
Pobierz Regulamin Kursów

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Wprowadzenie do diagnostyki obrazowej i radiologii - kolano aspekt chrząstki - bezpłatny wykład Online