Zapraszamy na nieodpłatne webinarium pod patronatem Sekcji Diagnostyki Obrazowej i Radiologii PTF pod tytułem:

Wykorzystanie diagnostyki obrazowej i radiologii w codziennej praktyce fizjoterapeuty

Webinarium z zakresu diagnostyki obrazowej i radiologii jest skierowane do fizjoterapeutów i rehabilitantów oraz osób zainteresowanych analizą i oceną makroskopowa ciała człowieka przy wykorzystaniu technologii:
zielony rezonansu magnetycznego (MRI),
zielony tomografii komputerowej (TK),
zielony ultrasonografii (USG),
zielony obrazów konwencjonalnych (RTG)
Celem pierwszego z serii webinarium jest wprowadzenie do wiedzy medycznej jaką jest radiologia i diagnostyka obrazowa w zakresie podstaw fizyki oraz oceny anatomii jak i patologii wybranych elementów układu kostno-stawowego. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału Dominik Sieron i Fundacja In Corpore

Prowadzący webinar:

zielony Dominik Sieroń - lekarz, ekonomista, doktor nauk medycznych. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, studia ekonomiczne z zakresu public relations na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz menedżerskie z zakresu zarzadzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował również medycynę na Christian-Albrechts-Medical University Kiel w Niemczech. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny medycyny, marketingu medycznego. Współautor jednego z pierwszych druków zwartych traktującym o zastosowaniu PR w służbie zdrowia. Twórca podręcznika z zakresu diagnostyki obrazowej skierowanego do fizjoterapeutów i rehabilitantów oraz bestselerowej serii podręczników dla lekarzy Lepetytorium. Redaktor i autor książki pt.:” Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness “. Prezes sekcji diagnostyki obrazowej i radiologii przy PTF. Pracował i praktykował na wielu uniwersytetach medycznych m.in.   Carl Gustav Carus University Hospital Dresden, The University of Aberdeen, Medical University of Graz, Medical Ruhr-University Bochum. Obecnie pracuje w szpitalu Tifenau Uniwersytetu Medycznego w Bernie w Szwajcarii zajmując się na co dzień diagnostyką obrazową i radiologią interwencyjną oraz prowadzi zajęcia ze studentami.

Termin szkolenia: odsłuch na żadanie

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Wykorzystanie diagnostyki obrazowej i radiologii w codziennej praktyce fizjoterapeuty, bezpłatny webinar (odsłuch na żadanie)