Cel webinaru: Jak kształtuje się zmysł dotyku od najwcześniejszego etapu ciąży aż do starości? Jakie etapy bliskości z rodzicami i samymi sobą przeżywamy podczas nabywania świadomości ciała i rozwoju intelektualnego? Dlaczego niektóre dzieci chce spać z rodzicami,  a inne unikają dotyku?
Jakie okresy wrażliwe biologicznie i psychicznie przechodzimy i jaki wpływ ma to nasz układ czucia: powierzchownego i głębokiego? Na te i wile innych pytań opowiem Państwu podczas webinarium


Webinar poprowadzi:
zielony Ewa Bartelmus - magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki i dietetyki. Doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki- AWF Katowice, Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie  Warszawa- Centrum SI. Centrum dydaktyczno-metodyczne InCorpore w Katowicach. Dyplomowany terapeuta z zakresu terapii: neurorozwojowych, SI, psychoterapii, czaszkowo-krzyżowej, masażu oraz kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Prowadząca Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej przy Szpitalu Ogólnym im. dr Edmunda Wojtyły w Bielsku-Białej. Wykładowca bielskiej Szkoły Rodzenia. Konsultant oddziału ginekologiczno-położniczego w zakresie diagnostyki i usprawniania psychoruchowego kobiet w ciąży, po porodzie oraz noworodków. Prezes Fundacji Metasensoria, która wspiera dzieci oraz młodzież z problemami z zakresu integracji sensorycznej oraz realizuje programy edukacyjne wspierające zdolną młodzież. Autorka 20 publikacji polskich i zagranicznych w czasopismach, w periodykach branżowych związanych z fizjoterapią (m.in. w „Rehabilitacji w Praktyce”), poświęconych terapii kobiet w ciąży, połogu, pielęgnacji i masażu niemowląt.
Prowadząca prywatną akredytowaną placówkę szkoleniową dla fizjoterapeutów i masażystów oraz prywatną praktykę terapeutyczną „Bartmaj” w Bielsku-Białej. Mama Bartka i Mai,  pracująca z małymi pacjentami. Swoje życie i pracę traktuje jako przepiękną podróżą w głąb małego człowieka podczas której odkrywa siebie jako matka i terapeuta.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy:
zielony Fizjoterapeutów,
zielony Terapeutów SI i nie tylko,
zielony Logopedów i  neurologopedów,


Termin: 04.05.2020, godzina 17.00 - 19.00
Cena webinaru: 99 zł
Pobierz Regulamin Kursów

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Kształtowanie układu dotykowego podczas ontogenezy. Zachowania wpływające na postrzeganie układu dotykowego przez dziecko i obraz jaki prezentuje - ONLINE