"Leczenie bólów głowy z wykorzystaniem terapii N.A.P ®" - warsztaty praktyczne. (4 h)

Zapraszamy na praktyczne warsztaty dotyczące fizjoterapeutycznego diagnozowania i leczenia bólów głowy z wykorzystaniem terapii N.A.P. (Neuro-ortopedyczna plastyczność zależna od aktywności, więcej na www.facebook.com/TerapiaNAP).

Celem warsztatów jest zapoznanie ich uczestników (fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, lekarzy, terapeutów manualnych, terapeutów zajęciowych, logopedów) z podstawowymi zasadami i technikami terapii N.A.P. (usprawnianie z wykorzystaniem aktywności) oraz ich praktycznym zastosowaniem w leczeniu bólów głowy.

Warsztat prowadzi:
zielony mgr fizjoterapii Damian Starzyk – absolwent Collegium Medicum UJ.  Od roku 2017 asystent w międzynarodowym zespole szkoleniowym NAPA (Neuroorthopedic  Activity-dependent Plasticity Academy). W ramach szkolenia instruktorskiego uczestnik kursów terapii N.A.P. ® oraz Manualnej Terapii Dysfagii. W trakcie ponad 15 letniej praktyki zawodowej brał udział w licznych szkoleniach w tym terapii PNF, Bobath, McKenzie a w ostatnich latach w kursach terapii powięziowych w tym Fascial Manipulation oraz FDM. W latach 2018 – 2019 prowadzący zajęcia kliniczne w ramach projektu „Fizjoterapia w geriatrii z elementami nowoczesnych metod terapii”.

Warsztaty uwzględniają charakterystykę i podział bólów głowy oraz główne wskazania do terapii z wykorzystaniem plastyczności struktur nerwowych, mięśniowo-powięziowych i stawowych. (1 godzina zegarowa)

W ich zasadniczej części praktycznej (3 godziny zegarowe) uczestnicy poznają i praktykują testy pomocne dla weryfikacji hipotez dotyczących przyczyny bólu głowy oraz wykonują specyficzne techniki terapii N.A.P. w obszarze odcinka szyjnego kręgosłupa, górnego otworu klatki piersiowej, traktu ustno-twarzowego, stawu skroniowo żuchwowego, struktur połączonych z kością gnykową oraz mobilizujące przeponę. W planie warsztatów uwzględniono także techniki terapii N.A.P. stosowane w autotreningu dla Pacjentów i Terapeutów

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu oraz zachęcamy do poinformowania o warsztatach osób zainteresowanych tematyką manualnego leczenia bólów głowy.

Termin warsztatu: 9.10.2021, miejsce: Katowice
Cena warsztatu: 190 zł
Regulamin: regulamin szkoleń

Za[pisy poprzez: formularz zgłoszenia: Warsztat leczenie bólów głowy z wykorzystaniem terapii N.A.P