Szkolenie USG narządu ruchu skierowane jest dla fizjoterapeutów i rehabilitantów,  których celem jest zapoznanie się podstawami diagnostyki obrazowej w obrębie stawu biodrowego i stawu kolanowego. Dwudniowy kurs ma na celu  przybliżenie makroskopowej  oceny anatomii narządów ruchu oraz jego najczęstszych patologii z którymi można się spotkać w codziennej praktyce. W trakcie  szkolenia zostaną pokazane algorytmy badania,  anatomia i warianty anatomiczne, interpretacja norm, analiza  wyniku i dokumentacji badania; diagnostyka elementów anatomicznych stawu biodrowego i kolanowego.

Instruktor szkolenia:
zielony Dominik Sieroń - lekarz, ekonomista doktor nauk medycznych. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, studia ekonomiczne z zakresu public relations na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz menedżerskie z zakresu zarzadzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował również medycynę na Christian-Albrechts-Medical University Kiel w Niemczech. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny medycyny i PR oraz jednego z pierwszych druków zwartych traktującym o zastosowaniu PR w służbie zdrowia. Twórca podręcznika z zakresu diagnostyki obrazowej skierowanego do fizjoterapeutów i rehabilitantów oraz bestselerowej serii podręczników dla lekarzy Lepetytorium. Redaktor i autor książki pt.: ”Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness “. Pracował i praktykował na wielu uniwersytetach medycznych m.in.   Carl Gustav Carus University Hospital Dresden, The University of Aberdeen, Medical University of Graz, Medical Ruhr-University Bochum. Obecnie pracuje w szpitalu Tifenau Uniwersytetu Medycznego w Bernie w Szwajcarii  zajmując się na co dzień diagnostyką obrazową i radiologią interwencyjną oraz prowadzi zajęcia ze studentami.

Ramowy Program Szkolenia (17 godzin szkoleniowych):
zielony Wprowadzenie do techniki ultrasonograficznej (informacje ogólne i specyfika badań ortopedycznych),
zielony Techniczne aspekty badania – praktyczna obsługa aparatów USG (jak rozpocząć badanie, dostosować jakoś obrazu, jaka wybrać sonde do badania),
zielony Charakterystyka narządów i tkanek w badaniach ortopedycznych (mięśnie, ścięgna, powięzi, więzadła, naczynia, nerwy, chrząstki, zarysy kostne) – obrazy normy, najczęściej spotykane patologie w badaniach ortopedycznych.
zielony Ćwiczenia praktyczne – wykonywanie badania USG na na żywych modelach obejmujące obrazowanie wybranych regionów anatomicznych celem zapoznania się z charakterystyką narządów i tkanek w badaniach ortopedycznych. Obsługa aparatu.
zielony Wprowadzenie do diagnostyki obrazowej  stawu biodrowego
zielony Obraz normy w badaniu ultrasonograficznym stawu biodrowego
zielony Najczęstsze patologie dotyczące więzadeł ścięgien, mięśni, kaletek i zbiorników płynowych okołostawowych, naczyń występujące w obrębie stawu biodrowego
zielony Badanie pokazowe stawu biodrowego oraz struktur mięśniowo-ścięgnistych okolicy na żywym modelu.
zielony Ćwiczenia praktyczne – wykonywanie badania usg na na żywych modelach obejmujące obrazowanie wybranych regionów   anatomicznych celem zapoznania się z charakterystyką narządów i tkanek w badaniach ortopedycznych.
zielony Obraz normy w badaniu ultrasonograficznym stawu kolanowego,
zielony Najczęstsze patologie dotyczące więzadeł ścięgien, mięśni, kaletek i zbiorników płynowych okołostawowych, naczyń występujące w obrębie stawu kolanowego
zielony Badanie pokazowe stawu kolanowego na żywym modelu.
zielony Ćwiczenia – badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego u pacjentów.

Informacje dodatkowe
Szkolenie będzie przepowadzone Aparat USG Marki Phillips Lumify.  Najnowszy, współpracujący z aplikacją mobilną, system ultrasonograficzny Lumify firmy Philips pozwala uzyskać wyjątkową jakość obrazu USG na kompatybilnym smartfonie lub tablecie, w związku z czym nie trzeba kupować  drogiego sprzetu USG. To niezawodne i kompleksowe rozwiązanie do stosowania w miejscu opieki nad pacjentem, które sprawia, że technologia USG staje się prostsza, bardziej mobilna i elastyczna.

Główne zalety aparatu USG Marki Phillips Lumify
zielony Łączy wyjątkową jakość technologii obrazowania Philips z mobilnością i możliwościami komunikacji, jakie oferują kompatybilne smartfony i tablety
zielony System ultrasonograficzny współpracujący z aplikacją mobilną
zielony Intuicyjny interfejs ułatwia podejmowanie decyzji i ustalenie właściwego planu leczenia

ultrasonograf

ultrasonograf2

 

Cena szkolenia: 990 zł
Termin szkolenia: 23-24.05.2020
Regulamin: regulamin szkoleń

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia USG stawu biodrowego i kolanowego dla fizjoterapeutów 23-24.05.2020