right konf podsumowanie

 

 


1 czerwca Centrum In Corpore w Katowicach pełne było dziecięcych śmiechów, radości i zabawy. W tym szczególnym dniu dzieci przyjechały do nas nie na zajęcia terapeutyczne, ale po to, by pobawić się wspólnie z rodzicami i terapeutami. Nasze Centrum pełne było bajkowych postaci - pojawiły się księżniczki, wróżki, królowie, kowboje, piraci, policjant, przedstawiciel Psiego Patrolu, Czerwony Kapturek, Myszka Miki, Batman, Smerfik i wiele innych.

Tego popołudnia gabinety terapeutyczne zamieniły się w komnaty pełne ciekawych zadań i zabawy. Dzieciaki mogły zrobić bajkowe figurki z makaronu, spróbować swoich sił w trudnej sztuce tworzenia ozdób z filcu czy postrzelać do tarczy razem z Meridą Waleczną. Nasz psi terapeuta Antek udawał groźnego wilka (nikt się nie nabrał) z bajki o Czerwonym Kapturku, a dzielne dzieciaki próbowały go obłaskawić, dając mu smakołyki. Można było również zmierzyć się z torem przeszkód i spróbować swoich sił w malowaniu obrazków bez użycia rąk, tylko za pomocą dmuchania w rurkę. Odważne dzieci mogły potaplać się w masach sensorycznych (i tylko odważni rodzice mogli im na to pozwolić). Pomiędzy tymi wyzwaniami odbywały się dzikie, radosne tańce i malowanie twarzy. Na koniec pobawiliśmy się z chustą Klanzy, a dzieci miały możliwość wylosowania upominku z okazji Dnia Dziecka.
Dziękujemy wszystkim cudownym dzieciakom za świetną zabawę. Dzięki Wam In Corpore zamieniło się w wyjątkową Krainę Dziecięcej Zabawy.