Fundacja In Corpore zaprasza na wykład "Jelita - drugi mózg. Wpływ dysbiozy i stanu zapalnego jelit na funkcjonowanie układu nerwowego u dzieci". Wykład odbędzie się 19 maja o godzinie 18.00, jest bezpłatny.

Jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu bólów brzucha, biegunek lub zaparć, alergii lub nietolerancji pokarmowej, ma nawracające infekcje dróg oddechowych lub dróg moczowych, ciągle domaga się cukru, przyjdź - to mogą być objawy dysbiozy, czyli zaburzeń flory jelitowej oraz stanu zapalnego błony śluzowej jelit.

Jelita to pierwsza bariera ochronna w organizmie człowieka, tam bowiem znajduje się większość komórek układu odpornościowego. Na układ ten w istotny sposób wpływa mikroflora jelitowa, czyli bakterie jelitowe, które zaczynają zasiedlanie układu pokarmowego dziecka od razu po narodzinach. Niestety nieprawidłowa dieta (m.in. spożywanie wysoko przetworzonych produktów węglowodanowych oraz zbyt dużej ilości białka, dieta uboga w warzywa i owoce) prowadzi do zaburzeń mikroflory jelitowej. Zaburzenia te z kolei skutkują częstymi infekcjami, alergiami, problemami z trawieniem, wpływają także na zachowanie dziecka.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co możesz zrobić, żeby pomóc organizmowi Twojego dziecka wrócić do stanu równowagi, zapraszamy na wykład.


zielony Prowadząca: dr n. med. Daniela Kurczabińska-Luboń - specjalista z zakresu medycyny zapobiegawczej, przeciwstarzeniowej i mikroodżywiania oraz specjalista w dziedzinie anestezjologia i intensywna terapia. Adiunkt na Wydziale Opieki Zdrowotnej Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej. Absolwentka szkoleń i kursów podyplomowych z zakresu profilaktycznych bilansów biologicznych, mikroodżywiania, medycyny estetycznej, akupunktury medycznej oraz tradycyjnej medycyny chińskiej.
Prezes Polskiej Akademii Dietetyki i Mikroodżywiania, członek Francuskiego Stowarzyszenia Lekarzy na Rzecz Medycyny Zapobiegawczej MediPrevent, Polskiego Towarzystwa Medycyny Wellness, SpA i Anty-aging, oraz Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Autorka lub współautorka 19 oryginalnych, krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.

Zapisy prowadzi sekretariat Centrum In Corpore w Katowicach.
Zapraszamy!