W czerwcu 2017 w Korbielowie kolejny już raz odbył się Family Camp - turnus rehabilitacyjny dla dzieci z implantami słuchowymi. Turnus został zorganizowany przez In Corpore oraz firmę Med-el, trwał aż dwa tygodnie. Uczestniczyli w nim terapeuci z trzech filii In Corpore - z Katowic, Dąbrowy Górniczej i Częstochowy.

Do Korbielowa przyjechały dzieci z rodzicami, często także z rodzeństwem i dziadkami - w końcu nazwa tego wydarzenia nie jest przypadkowa. W ciągu dwóch tygodni dzieciaki, które przyjechały z całej Polski, miały zajęcia z logopedą, pedagogiem, psychologiem, a także arteterapię, Ruch Rozwijający W. Sherborne, terapię integracji bilateralnej, Johansena. Nie zabrakło też innych atrakcji, takich jak ogniska, spotkanie z bibułczarką, malowanie drewnianych koników, wieczory filmowe, wycieczka na górę Żar. Dzieci miały też zajęcia na basenie i dogoterapię.

Mając na uwadze nazwę naszego turnusu, zadbaliśmy również o rodziców. Dla nich przygotowaliśmy choreoterapię, terapię czaszkowo-krzyżową, porady i konsultacje fizjoterapeuty, indywidualne konsultacje z psychologiem, a także wieczorne wykłady, w czasie których rodzice mogli poszerzać swoją wiedzę, podczas gdy terapeuci In Corpore organizowali dzieciakom zajęcia w grupie. Wykłady prowadziło wielu znakomitych gości, którzy przyjechali do Korbielowa - dr Andy Dalziell, prof. Anna Zwierzchowska, dr Iwona Sosnowska-Wieczorek, Katarzyna Rychetsky, Martin Rychetsky, Joanna Brachmaier.
W czasie turnusu odbywały się także badania naukowe - wszystko po to, aby terapia dzieci implantowanych była jak najbardziej efektywna.
Po dwóch bardzo intensywnych tygodniach wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni. Wielu rodziców mówiło o tym, ja wielkie postępy zrobiły ich dzieci dzięki uczestnictwie w turnusie. Wszyscy, i rodzice, i dzieci, i terapeuci, mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku w podobnym gronie.
Część terapeutów In Corpore wcześniej weźmie udział w drugiej edycji Family Camp, która odbędzie się już w sierpniu tego roku. Już nie możemy się doczekać!