right konf podsumowanie

 

 


Szkolenie stanowi kontynuację serii bestsellerowych szkoleń dr Marzeny Machoś pt.: „Niemowlak u logopedy”.  Seria 5 to unikatowe CASE STUDIES, gdzie prowadzące skupiają się na dokładnych analizach przypadków od przedstawienia problemu po propozycje rozwiązań, przedstawienie narzędzi, zastosowanych akcesoriów, a także trudności z którymi się mierzyły.

Instruktor szkolenia:
zielony dr Marzena Machoś – logopeda, specjalistka wczesnej logopedii klinicznej. Marzena Machoś jest zwolennikiem holistycznego podejścia do procesu terapii dziecka niemówiącego. Szkolenie prezentuję strategię wyrosłą na gruncie wieloletnich doświadczeń w pracy z dziećmi z problemami w komunikowaniu się. Warsztatowa prezentacja budowania fundamentalnych zachowań komunikacyjnych u dziecka stanowi podejście eklektyczne, którego bazą jest normatywny rozwój funkcji poznawczych zdrowego dziecka. Niewątpliwą zaletą prezentowanego podejścia jest stosowanie w czasie terapii przedmiotów codziennego użytku. Dr Machoś jest autorką licznych artykułów, Kart Diagnozy Neurologopedycznej Niemowlęcia, programu stymulacji komunikacji dla małych dzieci, autorką pierwszego polskojęzycznego programu z zakresu dogoterapii i komunikacji, Kart obserwacji bazowych umiejętności komunikacyjnych i poradników Od zabawy do mówienia i Dla oczka i uszka, pierwsze dźwięki maluszka. Wykładowca na studiach podyplomowych na kilku uczelniach wyższych.
dr Danka Kozłowska-Rup  od 17 lat pracuję z noworodkami i ich mamami, między innymi na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka, jako certyfikowana doradczyni laktacyjna (CDL) i Międzynarodowa Dyplomowana Konsultantka Laktacyjna (IBCLC). Droga, którą przeszłam, pokazała mi piękno pracy z mamą i dzieckiem, ale też wskazała braki. Mimo ciągłego dokształcania w szeroko pojętej działce „położniczej” i laktacyjnej postanowiłam uzupełnić swoją wiedzę o tak trudno dostępne dla położnych umiejętności logopedyczne.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy:
zielony logopedów
zielony neurologopedów
zielony fizjoterapeutów
zielony położnych
zielony pielęgniarek
zielony edukatorów laktacyjnych
zielony douli
zielony neonatologów
zielony pediatrów
zielony lekarzy pracujących z noworodkami i niemowlętami

Ramowy Program Szkolenia
1. Karmienie piersią
zielony Ocena pozycji matki i dziecka, przystawienie do piersi (norma i kompensacje, analiza zdjęć i filmów) dr n. hum. Marzena Machoś dr n. med. Danka Kozłowska
zielony Ocena efektywności ssania (norma i kompensacje, analiza zdjęć i filmów)
zielony Propozycje terapii (analiza filmów i zdjęć)
zielony Wybrane studia przypadków (wcześniaki z ciąży bliźniaczej, hipotrofik, niewystarczająca produkcja pokarmu, karmienie drenem przy piersi, stymulacja cuppingu z wykorzystaniem drenu, test wagowy)
2. Karmienie butelką
zielony Dobór butelki dla niemowlęcia z wiotkością krtani
zielony Dobór butelki dla niemowlęcia z „problemami brzuszkowymi” zgłaszanymi przez rodzica
3. Stymulacja cuppingu w koncepcji miobobo – od wzorca nienormatywnego do miseczkowania
zielony opis badania (zdjęcia, filmy, analiza przypadków)
zielony opis najczęściej obserwowanych kompensacji w trakcie badania NS i NNS
zielony stymulacja cuppingu na palcu (ssanie nieodżywcze)
zielony stymulacja cuppingu na palcu z drenem (ssanie odżywcze z kontrolą pracy języka)
zielony stymulacja cuppingu na palcu z wykorzystaniem rytmizacji
zielony stymulacja cuppingu na smoczku uspokajaczu
zielony stymulacja cuppingu na smoczku butelki

Termin: 19.04.2024, miejsce: Katowice
Cena: 850 zł

Regulamin: regulamin szkoleń

Zapisy poprzez: formularz zgłoszenia Niemowlak u logopedy 5. Wsparcie ssania u niemowląt. Pierś, butelka, zgłębnik, smoczek – case studies